آرمانشهر رضوی واژه ای است که درکل، معانی متنوعی بر آن مترتب می گردد.

چیستی آرمانشهر رضوی با چیستی تمامی جوانب حیات انسانی گره می خورد. اما، در این انجمن آرمان مداری بر ساختمایه شهری گره خورده است تا جایی که آرمانشهر رضوی حوزه واقعیت های محیطی را موجودیت می بخشد. در این راستا بستر و سامانه محیطی، باز و چند وجهی می باشد.

دانش پژوهان، پژوهشگران، حرفه مندان و کلاً آنانی که دلمشغول سازندگی محیط مصنوع را دارند برای پویایی، سرزندگی و تعالی آن در راستای فرهنگ رضوی تلاش می کنند. واقعیت موجود شهر امروز و فضاهای آن، به ویژه در سرزمین دیر پای ایران، نمود ناکار آمد و مسئله داری است. آنگونه که، برخی از صاحب نظران خود را راضی می کنند تا به حداقل راهکاریابی ها برای برآوردن نیازها و الزامات حیاتی انسان شهرنشین پاسخ دهند.

بنابراین، به زبان فرآیند طراحی شهری، آرمانشهر رضوی چشم انداز همه شهرهای ایرانی است که رسیدن به آن هدف والای تمامی برنامه ها و طرح ها، راهبردها و اقدامات است. برای رسیدن به این هدف والا راه های مختلفی وجود دارد. انجمن علمی آرمانشهر رضوی  تلاش دارد تا از طریق انتشار نتایج آخرین پژوهش هائی که با ابعاد مختلف در زمینه  طراحی شهری، برنامه ریزی شهری، معماری منظر، معماری و کلاً هنرهای کاربردی که درگستره سامانه شهرها صورت گرفته است؛ راه دستیابی به اهداف مذکور را هموار و روشن نماید.

حمید رابعی

مدیر کارگروه فضای مجازی انجمن آرمانشهر رضوی

دانشگاه امام رضا علیه السلام

نویسنده : ایزدی
تاریخ : ۲۴ خرداد ۱۳۹۴
ساعت : ۰۴:۲۷:۵۵

جناب رابعی عزیز از زحمات شما کمال تشکر را دارم.


logo-samandehi
eghtesad-honar-right
Untitled-1
baghilogo
panel1


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به انجمن علمی آرمان شهر رضوی می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی